Czy warto brać kredyty: opinie zamożnych ludzi

Eksperci w dziedzinie finansów osobistych twierdzą, że sekret wzrostu dochodów pieniężnych naprawdę bogatych ludzi jest w rzeczywistości prosty. Im bardziej zamożna osoba, tym bardziej kompetentnie radzi sobie z pieniędzmi.

Nauka sztuki zarządzania pieniędzmi od zamożnych ludzi jest przydatna dla każdego. Jak pokazuje praktyka, kilka prostych zasad naprawdę pozwala zmienić stosunek dochodów do wydatków i pozbyć się konieczności zaciągania coraz to nowych pożyczek.
Czy warto wziąć kredyt: 6 błędów biednych ludzi
  1.  Rezygnacja z kontroli nad własnymi finansami. Niestety, wielu z Was ma trudności z oszacowaniem, jak dokładnie wydawane są pieniądze, ile pieniędzy przeznacza się na opłacenie rachunków, zakup artykułów spożywczych i innych niezbędnych towarów. Nie trzeba dodawać, że tylko kilka osób myśli o potrzebie Oszczędzania. Każda zamożna osoba ma pełne informacje o stanie swoich kont, wysokości zarobków i pozycjach wydatków. Inwestycje i oszczędności są warunkiem zwiększenia środków, niezależnie od tego, jaki jest Twój dochód.
  2.  Życie jest zadłużone. Gdy tylko pojawi się potrzeba pieniędzy lub dużego zakupu, wielu z nas w ogóle nie zastanawia się, czy wziąć pożyczkę. Karty kredytowe, kredyty towarowe i pożyczki pozagiełdowe stały się tak przyziemnymi elementami naszego życia, że często są wydawane prawie automatycznie. Ludzie przyzwyczajają się do życia ponad swoje możliwości, w wyniku czego długi rosną bardzo szybko. Natomiast zamożni ludzie wyróżniają się możliwością rezygnacji z niepotrzebnych zakupów, zwłaszcza przy pozyskiwaniu środków kredytowych. Żyją pełnią życia, ale unikają niepotrzebnych wydatków.
  3.  Niechęć do prognozowania przyszłych wydatków. Nie masz zwyczaju z góry obliczać kwoty nadchodzących wydatków na ślub, otwierać konto depozytowe w banku dla noworodka i tworzyć dalekosiężne plany finansowe. I na próżno: to właśnie w tak poważnych sytuacjach życiowych właściwa alokacja finansów jest szczególnie ważna. Zamożnych ludzi wyróżnia obecność jasnego planu finansowego, który jednak można dostosować w zależności od realiów życiowych.
  4.  Dodatkowe koszty z tytułu grzywien i kar. Na pytanie: "czy warto brać kredyt?"kredytobiorca często reaguje pozytywnie, nawet nie pytając o szczegółowe warunki pożyczenia. Ale właśnie z powodu nieprzestrzegania terminów płatności nadpłata kredytu znacznie wzrasta. Dla bankierów grzywny i kary są jednym z głównych źródeł dochodu. Zamożni ludzie wiedzą o tym, więc prawie nigdy nie pozwalają na opóźnienia ani w spłacie kredytu, ani w spłacie mediów lub innych obowiązkowych płatności.
  5.  Zbyt staranne oszczędzanie. Nie zawsze warto oszczędzać na drobiazgach. Filiżanka dobrej kawy lub pyszne ciasto nie będzie kosztować tak dużo, ale doskonale rozweseli. Zamożni ludzie nie pozbawiają się małych radości-szukają możliwości zwiększenia swoich dochodów. Jeśli chcesz, każdy może znaleźć źródło dodatkowych zarobków. Najważniejsze jest, aby zrozumieć, jakie talenty i umiejętności mogą być przydatne i płatne.
  6.  Nawyk kupowania tanich produktów. Wybór taniego sprzętu agd lub mebli po prostu z tego powodu, że nie warto brać kredytu na jego zakup, nie jest właściwą decyzją. Najtańsze modele raczej nie będą trwać długo, w wyniku czego będziesz musiał przepłacać przy zakupie nowego sprzętu po raz drugi i znacznie.

Wskazówka od bogatych ludzi: wybierz rozsądny stosunek jakości do ceny. Nie trzeba kupować wszystkiego, co najdroższe. Ale jeśli zdecydujesz się na duży zakup